Ali’stoloji,  enerji bedenlerin dengelerindeki bozulma ve çakra merkezlerindeki blokajların yaşamımızda olan etkisini araştıran bir ilimdir.
Bunun açıklamasını yapmamızı sağlayan haritalama tekniğinin adı ise Ali’skop haritasıdır. Kadim bilgi olan Dowsing(Radyestezi) yüzyıllar boyunca tartışma konusu olmuştur.

Ali’stoloji; Dowsing(Radyestezi) ile iç içe olmakla birlikte aralarında temel bir takım ayrışmalar vardır.
Dowsing(Radyestezi) cisimlerin ve canlıların yaymış olduğu ışınmaların çatal çubuk ve sarkaç ölçülmesi ile değerlendirerek yorumlanması bilimidir.
Dowsing(Radyestezi) nesnel Ali’stoloji ise öznel bir bilimdir.
Birçok bilinmeyen veriler  Dowsing(Radyestezi) ile açıklanabilir.
Ancak  Ali’skop haritasının yorumu Ali’stoloji’nin  konusudur.
Ali’stoloji  enerji  bedenlerin dengeleri ve çarka merkezlerindeki  blokajların insanların yaşamları ve davranışları üzerindeki etkileri ile ilgilenir.
Ali’stoloji kişi merkezli bir bakış açısı sunar. Yani doğum anınızdan şimdiki yaşınıza kadar enerji beden dengelerine ve çakra blokajlarına bakarak yorum yapar.

İşaretler, % Sayılar ve Grubu

Dünyaya  geliş işaret ve  sayısı ile şimdiki işaret ve sayınız nedir?

Bu dünyaya gelirken hangi görev için geldiniz ve seviyeniz nedir?
Bunun işaret ve sayısı sizin seviyenizi belirleyecektir.
Bugüne kadar yaşam şekliniz sizi hangi seviyeye getirdi?
Görevinizi yaparak yükselişe devam mı ettiniz, yoksa sorunlarla başa çıkamayıp, gerilere mi düşütünüz?
Bu durumdaki işaret ve sayınız da şu anki seviyenizi belirliyor

Enerji beden haritasının dengede olmamasının anlamı, sizin bugüne kadar yaşadığınız sorunlardan kurtulamadığınızı, hala sizi etkileme devam ettiği, zaman içerisinde tekrarladığıdır.
Enerji beden haritanızın  ruhsal, zihinsel,  duygusal,  fiziksel dengesinde oluşan değişimler eril ve dişil sorunların sizi hangi yaşınızda etkilediği ile ilgilidir.

Ali’stezi  ile ruhsal şifa tekniği

Öncelikle aşağıdaki tümceleri  içimizden tekrar etmemiz ve şükrederek amin dememiz gerekiyor.

“Ben benim, ben sevgiyim, ben ışığım, ben bilgiyim, ben değerliyim, ben bolluk ve bereketim, ben sağlık ve şifayım, ben bilen bulanım, ben koruyan kollayanım, ben üst benliğimle birim, 10 yaşımdaki  DNA’mı aktive ediyorum, ben Allah’ı seviyorum. Allah’ım sana emanetiz, bize emanet ettiklerinde sana emanet, bizi doğru yerde, doğru zamanda, doğru insanlarla karşılaştır, Amin…”